Scott Herkelman, AMD’den Ayrılma Kararı Aldığını Duyurdu

AMD’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Grafik İş Birimi Genel Müdürü olarak görev yapan Scott Herkelman, X’te ( Twitter) yaptığı bir paylaşımla birlikte şirketle bağlarını kopardığını duyurdu. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz ay Teknik Pazarlama Direktörü Robert Hallock AMD’den ayrılma kararı vermişti. Scott Herkelman’ın kararı ise hemen sonrasında geldi.

Kırmızı takımdaki tanıdık isimler her geçen gün masadan birer birer ayrılıyor. Robert Hallock teknoloji tutkunlarının tanıdığı bir yüzdü. Ayrıca AMD’yi takip edenler Herkelman’a mutlaka rastlamıştır. Herkelman, “AMD’de yedi yıl geçirdikten ve giderek daha rekabetçi hale gelen üç nesil RDNA grafik mimarisini piyasaya sürdükten sonra, bu yılın sonunda AMD’den ayrılmaya karar verdim” dedi. Önemli bir konumda olan yönetici görünüşe göre yıl sonuna kadar yerine geçecek başka birini bulacak, sonra kendi yoluna devam edecek.

Scott Herkelman’ın bir sonraki durağı neresi olacak bilmiyoruz. Robert Hallock bildiğiniz gibi Intel’e katıldı. Belki arkadaşı Herkelman da Battlemage ve sonrası için planlanan Arc GPU’ları geliştirmek üzere Intel saflarına katılabilir. Öte yandan, sürekli olarak NVIDIA ile rekabet içinde olan ve zaman zaman göndermeler yapan yöneticinin yeşil takıma katılması ilginç olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx