Re’im Barış Festivali Saldırısı: Eski futbolcu Lior Asulin, Hamas tarafından öldürüldü

İsrail’in Re’im köyünde düzenlenen ‘Barış Festivali’ne yapılan saldırıda eski bir profesyonel futbolcu da hayatını kaybetti.

Eski kulübü Hapoel Tel Aviv’in X üzerinden yaptığı açıklamaya göre; Lior Asulin (43) Hamas militanları tarafından düzenlenen saldırıda öldürüldü.

İsrail kulübünden yapılan açıklamada, “Kayıp ilan edildiği saatlerden sonra eski oyuncumuz Lior Asulin’in Re’im’deki partide teröristler tarafından öldürüldüğünü büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Hapoel Tel Aviv kulübü olarak bu zor zamanda Lior’un ailesine başsağlığı ve güç diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLUYORDU

Asulin festivalde doğum gününü (6 Ekim) kutluyordu. En büyük sportif başarısını 2004 yılında eski kulübü Ichud Bnei Sachnin ile İsrail Kupası’nı kazanarak kutlamıştı. Asulin finalde Hapoel Haifa’ya karşı kazanılan 4-1’lik zaferde iki gol atmıştı.

HLUTI’NİN BÜYÜKANNESİ DE ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan, İsrail kulübünün formasını giyen Ilona Hluti’nin büyükannesi Rekha Hluti’nin de Hamas militanlarının saldırısı sonucu hayatını kaybettiği duyuruldu.

Filistinli Hamas militanları geçtiğimiz Cumartesi günü İsrail’in güneyindeki Kibbutz Re’im yakınlarındaki parti alanına baskın düzenlemişti.

Pazar akşamı yetkililer en kötü korkuların gerçekleştiğini doğruladı: 260’tan fazla kişi öldürüldü ve onlarcası muhtemelen Gazze’ye götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx