Otomobil fiyatlarını düşürmüştü… Motosikletlere de uygulanacak!

İkinci el satış satışında uygulanan 6 ay ve 6 bin kilometre kuralına motosiklet de dahil edildi. Karar 1 Temmuz 2024 tarihine kadar geçerli olacak ve Ticaret Bakanlığı bu tarihi uzatabilecek.

OTOMOBİLLER İÇİN SÜRE UZATILMIŞTI

Ticaret Bakanlığı, ikinci el otomobil satışlarına getirilen ilan sınırı ve “6 ay, 6 bin kilometre sınırlaması” düzenlemelerinde süre uzatımına gitti.

Bakanlığın Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, ikinci el taşıtların, üretici veya distribütör tarafından tavsiye edilen güncel satış fiyatının üzerinde bir fiyattan ilan yoluyla pazarlamasının 1 Ocak 2024’e kadar yapılamayacağına yönelik düzenleme, 1 Temmuz 2024’e uzatıldı. 

Bakanlık açıklamasında, düzenlemelerin, tüketicilerin lehine olumlu etkilerinin gözlendiği belirtilerek, “Pazarlama ve satış kısıtlaması ile ilan kısıtlamasına ilişkin düzenlemelerin 6 ay daha 1 Temmuz 2024’e kadar yeniden uzatılmasına karar verildi. Bakanlık olarak 1 Temmuz 2024’e kadar uzatılan 6 ay 6 bin kilometre pazarlama ve satış kısıtlamasına aykırılık teşkil eden ticari faaliyet kapsamındaki satışların noterlikler nezdinde engellenmesi uygulamasının da devam etmesine karar verildi” denildi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir