İsrail Filistin savaşından yeni görüntüler! İnsanlık öldü!

Yazımızın başında belirtmemiz gerekiyor. İsrail Filistin savaşından gelen bu fotoğraf ve videolar çok korkunç. Bazı okurlarımız için fazlasıyla rahatsızlık verebileceğinden dolayı bunları sayfamıza koymadık. Dilerseniz tüm fotoğraf ve videolara buraya tıklayarak haberin kaynağından göz atabilirsiniz.

Geçtiğimiz gün itibarıyla başlayan İsrail Filistin savaşı şiddetini artırarak devam ediyor. Her iki tarafta da büyük kayıplar verilirken bu savaş sosyal medyada fazlasıyla konuşuluyor. Aynı zamanda da savaşın korkunç görüntüleri sosyal medyada yayılmaya başladı. İşte tüm detaylar.

İsrail Filistin savaşından yeni görüntüler! İnsanlık öldü!

Sosyal medyada yayılan bu İsrail Filistin savaşına ait görüntüler gerçekten de kan dondurucu düzeyde. Savaşın kötü yanlarını ortaya koyan bu görüntüleri yukarıda  belirttiğimiz gibi sayfamıza koyamadık. 

BBC’den gelen son bilgilere göre bu savaşta İsrail tarafında 500‘den fazla sivil  ve asker hayatını kaybetmiş. Filistin tarafında ise hayatını kaybedenlerin sayısı 313‘e ulaşmış. 

Sosyal medyada paylaşılan videoda, bir festival esnasında Hamas militanlarının paraşüt kullanarak İsrail‘e sızmaya çalıştığını gösteren yeni görüntüler gün yüzüne çıktı. Bu militanlar, etkinliğe erişim sağladıktan sonra katılımcılara saldırdı. Festivalde yalnızca İsrailli değil farklı ülkelerden gelen birçok turistin hayatını kaybettiği söyleniyor.

Savaşın, özellikle sivillerin yaşadığı bölgelerde, çocuklar, yaşlılar ve savunmasız gruplar için kaçınılmaz bir tehlike olduğunu bilmeliyiz. Bu nedenle, savaş yerine barışçıl çözümleri savunmak ve savaşın masum insanlara verdiği acıyı önlemek için çaba göstermek, insanlık görevidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx