“Filistin İçin Açan İstanbul Laleleri Tezhip Sergisi” açılıyor

Taksim Camii Kültür Sanat Merkezi, Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve Filistinli kardeşlerimizin yaralarını bir nebze olsun sarmak amacıyla düzenlenen çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Taksim Camii İslam Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı’nın 15 Temmuz Derneği ve Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) iş birliğiyle düzenlediği “Filistin İçin Açan İstanbul Laleleri Tezhip Sergisi”, 13-28 Ocak tarihleri arasında Taksim Camii Kültür Sanat Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşacak.

Sergide, Filistin ve sanat aşığı 44 sanatçının yer aldığı “Müzehhibe Hacer Sönmez, Öğrencileri ve Gönül Dostları” grubuna ait eserler yer alacak.

SERGİNİN GELİRLERİ FİLİSTİNLİLERE GİDECEK

“Filistin İçin Açan İstanbul Laleleri Tezhip Sergisi”nin eser satış geliri, her türlü zorlukta inançları ve imanlarıyla tüm dünyaya ibret olan Filistinli kardeşlerimize ulaştırılacak. Sergi, 28 Ocak’a kadar 10.00 ile 18.00 saatleri arasında Taksim Camii Kültür Sanat Merkezi’nde görülebilecek.

Serginin açılışına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, Başkan Vekili Tarık Şebik ile Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Varank Arslantürk, Taksim Camii İslam Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı ve aynı zamanda 15 Temmuz Derneği Danışma Kurulu Üyesi Altan Elmas, KAGEM İstanbul Şube Sorumlusu Esra Aktaş, sergi projesini yürüten Tezhip Sanatçısı Hacer Sönmez ve sergide eseri bulunan diğer sanatçılar katılacak.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx