Etiler’deki sosyetik sitedeki korkunç cinayetin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı

İstanbul Etiler’deki lüks sitede yaşanan son yılların en kanlı cinayetiyle ilgili tüm ayrıntılara Patronlar Dünyası ulaştı. Sanat yazarı olan Funda Demir’in (Çapar) 3 yıl önce boşandığı eşi iş insanı Mustafa Çapar’ı öldürmesiyle ilgili soruşturmadaki ayrıntılara da Patronlar Dünyası ulaştı. İstanbul Etiler’deki sosyetik sitede yaşanan cinayetin planlı işlendiğine dair bulgular tüyler ürpertti.

HASTALIK NUMARASIYLA TUZAK KURDU

Buna göre, Funda Demir, kocasıyla yaşayan üç çocuğundan 19 yaşındaki Ece’yi önceki akşam arayarak “Kızım hastayım, size gelsem beni hastaneye götürebilir misiniz?” diye sordu. Ece, durumu babasına söyledi. Babası Mustafa Çapar, Etiler’deki evine gelen eski eşini önce hastaneye götürdü. Funda Demir, hastane dönüşü de “Siz de biraz dinlenebilir miyim?” diyerek eve geldi. Bir süre sonra iş insanı Mustafa Çapar, derin bir uykuya daldı.

YATAK ODASINDA UYURKEN KATLETTİ

Eski eşinin uyuduğundan emin olan Funda Demir, eline aldığı bir bıçakla yatak odasında uyuyan eski eşini boğazını keserek öldürdü. Çiftin 19 yaşındaki Ece dışındaki 15 ve 7 yaşındaki 3 çocuğu da gelen gürültü üzerine odaya girdiklerinde dehşete tanık oldular. Sonrasında aşağıya inerek sitenin bahçesinde “Yukarı çıkın bakın!” diye bağıran kadın gözaltına alındı.

İLAÇLA UYUTTUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Daha çok polisiye, suç, gerilim ve korku romanları okuyarak bunların değerlendirmelerini yapan Funda Demir’in cinayetini değerlendiren tecrübeli dedektifler, kadının eşinin içkisine ilaç atarak derin uykuya dalmasını sağlamış olabileceğinden şüpheleniyor. Astoria’da Mali Müşavirlik şirketi sahibi iş insanı Mustafa Demir’in cesedi Adli Tıp’ta inceleniyor.

SON DEĞERLENDİRDİĞİ KİTAP “OLAĞAN PSİKOPATLAR”

Funda Demir’i (Çapar) tanıtan sitede şu ifadeler yer alıyor: Kimya Öğretmenliği lisansıyla mezun olduğu üniversite yıllarında kitap, tiyatro, satranç ve çevre kulüplerinde faaliyet gösterdi.1999-2006 yılları arasında İstanbul’da öğretmen olarak görev yaptı. Ardından on yıl özel bir şirkette proje yönetiminde çalıştı. Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2016 yılında profesyonel çalışma hayatını bırakarak edebi anlamda yazın ve okuma çalışmalarına dahil olmaya başladı. Roman, öykü ve tiyatro metinleri üzerine çalışmaktadır.

Funda Demir’in daha çok gerilim, korku, psikolojik romanları analiz ettiği öğrenildi. Kendisini “Sanat Yazarı” olarak tanımlayan Demir son olarak mayısta Oxford Üniversitesi’nden Prof. Kevin Dutton tarafından yazılmış “Olağan Psikopatlar” adındaki kitabı değerlendirmiş. Kitap değerlendirmesinde “Çarpıcı bölüm adları olan kitabın altıncı bölümü: “Yedi Ölümcül Anahtar” adını taşıyor. Yedi Ölümcül Günah’tan farklı yedi madde oldukça ilginç. Kitabın son bölümü olan yedinci bölümde, psikopatların ruhsal zekâsı yüksek insanlarla ortak noktalarının diğerleriyle olandan çok daha fazla olması ise bir başka şaşırtıcı sonuç” demesi ise dikkat çekti.

İlgili Haberler

Patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx