Elon Musk, Yıllardır Beklenen Tesla’nın Cybertruck Modelinin Teslimat Tarihini Açıkladı

Tesla, 2019’dan bu yana merakla beklenen elektrikli pick-up modeli Cybertruck’ın teslimat tarihini duyurdu. Uzun süredir devam eden gecikmeler nihayet son buluyor. Müşteriler, sabırsızlıkla bekledikleri bu yenilikçi aracı yakında yollarda görebilecek. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2019 yılında duyurduğu Cybertruck modelinin teslimat tarihleri ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Şirket, yıllardır merakla beklenen elektrikli pick-up’ın 30 Kasım 2023’te müşterilere teslim etmeye başlayacağını duyurdu.

Cybertruck’ın lansmanı 2019’da yapılmış ve Tesla, ilk teslimatların 2021’de başlamasını planlamıştı.

Ancak üretimde karşılaşılan zorluklar ve COVID-19 pandemisinin etkileri nedeniyle bu tarih ertelenmek zorunda kaldı.

İlk olarak üretimin 2022 yılına ertelendiği bilgisi paylaşılmıştı ancak Ocak 2022’de yapılan başka bir açıklamayla üretim sürecinin 2023 yılına kadar uzatıldığı belirtilmişti.

İlk etapta 2023 yılının başları hedeflenirken daha sonra bu tarihin yıl sonuna çekildiği ifade edilmişti.

Tüm bu gelişmelerin ardından Tesla’nın resmi X hesabından yapılan yeni bir paylaşımla Cybertruck teslimatlarının 30 Kasım 2023 tarihinde başlayacağı açıklandı.

Tesla CEO’su Elon Musk yaptığı açıklamada, Cybertruck’ın ciddi gelir elde etmesinin biraz zaman alacağını ve üretiminin artırılmasının da şirket için kolay olmayacağını belirtti.

Musk, gelecek yıl için 250 bin adet Cybertruck üretmeyi hedeflediklerini fakat bu hedefe ulaşmanın zor olacağını vurguladı.

Peki siz, Cybertruck almayı düşünüyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx