Bu Haberi Okursanız Güzellik Merkezine Bir Daha Adım Atmayacaksınız!

Evde cilt bakımı ve zinde kalmanın yollarını arayanlara, keyifle okuyacağınız bir yazı hazırladık. Yüzünüzü her zaman uzmanların bakımına emanet etmek zorunda değilsiniz. Buzdolabınızda ve manavınızda harika cilt bakım ürünleri var (En önemlisi 9. maddede!). Ancak mutlaka alerjik bir durumunuz varsa uzmanınıza danışmayı ihmal etmeyin. İşte, güzellik merkezini eve getirmenize yardımcı olacak tüyolar…

1- SU İÇMEK

Evet bunu daha önce duymuşsunuzdur ama en işe yarayan ve cildinizi en çok güzelleştiren şey olduğunu unutmayın. Günde sekiz ila on bardak su içmek, sisteminizdeki toksinleri temizleyecek, vücudunuzu ve yüzünüzü temizleyecektir!

2- YÜZÜNÜZÜ TEMİZ TUTUN

Bu da eski bir şey… Ama altın değerinde olduğunu hepimiz biliyoruz. Yağlı bir cilde sahipseniz yüzünüzü mümkün olduğunca sık soğuk suyla yıkayın ve kurulayın. Bu, tıkanmış gözenekleri ve siyah noktaları önleyecektir.

3- SICAK VE SOĞUK SU

Yüzünüzü yıkarken öncelikle ılık su kullanın. Bu, temizleyicinin içeri girmesine izin vermek için gözeneklerinizi açar. Daha sonra yıkayıp peeling yaptıktan sonra gözeneklerinizi kapatmak için soğuk suyla durulayın. Böylelikle her yıkamada daha derin bir temizliğe ve parlak, yenilenmiş bir cilde sahip olursunuz.

4- SAÇLARI UZAK TUTUN

Saçlar toz, yağ ve bazen de kepek taşır. Bunların hiçbiri parlak ve net bir yüze katkıda bulunmuyor. Bu nedenle saçınızı mümkün olduğunca sık toplayın, böylece saçınızın yüzünüzün kenarlarına veya alnınıza sürekli temas etmesini önleyin.

5- DÜZENLİ YÜZ BAKIMI

Birkaç haftada bir, yüzünüze ihtiyaç duyduğu bakımı verdiğinizden emin olun! Ancak sık sık yapılan güzellik bakımlarının tuzağına düşmeyin. Yüz maskelerini yüzünüze çok sık uygulamak cildinizi yorar ve doğal dengesini bozar.

6- GÜNEŞ KREMİ

Gerçek şu ki, tehlikeli bir atmosferde yaşıyoruz. Her gün etrafta dolaştığınız ışık ışınları zamanla cildinize büyük zarar verir. Sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra mutlaka güneş koruyucu-nemlendirici ikilisini uygulayın. Bu şekilde cildiniz gün boyu korunur ve korunur.

​​​​​​

7- GECELERİ NEMLENDİRİN

Gündüz koruma, gece önlemedir. Siz uyurken cildiniz kendini onarır. Yani hafif bir gece kremi, tüm makyajınızı çıkardıktan sonra cildinizin gençleşme sürecine yardımcı olacaktır.

8- BUHAR BANYOSU

Yüzünüzü buharlamak, temel olarak cilt hücrelerinizi yenilemeye yardımcı olur. Bunun için her zaman saunaya ihtiyacınız yok. Evde küçük bir kaseye sıcak su doldurun. Tüm ısıyı hapsetmek için başınızı ve kaseyi bir havluyla örtün. Cildinizin tazelenmiş görünmesini sağlayacak ve sizi sinde hissettirecek.

9- EVDE GÜZELLİK BAKIMLARI

Yüzünüzü her zaman uzmanların bakımına emanet etmek zorunda değilsiniz. Buzdolabınızda ve manavlarınızda harika cilt bakım ürünlerinden faydalanın. Pamuğa damlatılan bir miktar soğuk süt ile cildinizi temizleyin. Anında tazelenir ve yeniden nemlenir.

Haftada üç kez yüzünüze süreceğiniz bir dilim soğutulmuş domates, koyu lekelerin rengini açacak ve ışıltıyı artıracaktır.

Şeker ve zeytinyağıyla yapılan yüz peelingi, ölü deriyi ve yağ bezelerini yok etmeye yardımcı olacaktır.

10- GÜZELLİK UYKUSU

Tüm güzellik bakımlarının en kolayı aynı zamanda en etkilileri arasındadır. ‘Güzellik uykusu’ terimini duydunuz mu? Bu sadece bir büyükanne hikâyesi değil. Öngörülen 7-8 saatlik derin uyku, kırışık cildi, donuk ve şiş gözleri ve koyu halkaları önleyecektir. Bu daha güzel bir cilt için büyük bir katkı demektir.

Bu yüzden aynada kendinize iyice bakın ve mutfağınıza gidin. Dışarı çıktığınızda harika görünecek ve hissedeceksiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx