Bolu Belediyesi Çalışanlarının Maaşlarını Açıklayan Tanju Özcan’ın Paylaştığı Tablo ve Rakamlar Dikkat Çekti

Bolu Belediye Başkanı ve CHP Eski Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Twitter’dan yaptığı paylaşım ile gündeme yerleşti. Özcan belediye çalışanlarının maaşlarını tablo halinde açıkladı. Açıklanan tabloda bahsedilen ücretlerin yüksekliği dikkat çekti. Başkan’ın paylaşımına ‘CHP’li hiçbir belediye bizi geçemedi, Türkiye’de Komünist Başkanın yönettiği Tunceli dahil…’ diye yazması da tepki toplayınca kullanıcılardan yazılanlara yorum yağdı.

Bolu Belediye Başkanı ve CHP Eski Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda çalışanların maaşlarını açıkladı.

Özcan paylaşımında, “Bolu Belediyemizde çalışan memur, sözleşmeli personel ve şirket personeli, tediyeler dahil aylık ortalama 27.516 TL NET maaş almaktadır. (Fazla mesailer hariç)” diye belirtti.

Paylaşımında devamında ise CHP’li diğer belediyelerle kıyas yaptı. Özcan’ın Bolu belediyesinde çalışanların maaşlarının yüksek olduğunu vurgulayarak “Türkiye’de Komünist Başkanın yönettiği Tunceli dahil (21.200 TL) hiçbir İl Belediyesi bu rakamlara ulaşamamıştır” diye yazması tepki topladı.

“Belediyeler özerk bütçeli devlet kurumlarıdır” diyen Özcan sözlerini, “Yetim hakkı yemezseniz, israf etmezseniz, çalışanlarınızı da enflasyona ezdirmezsiniz. Devlet yönetmek için sadece akıllı ve dürüst olmak yeterliymiş” diye bitirdi.

İşte o paylaşım:

“Tanju Bey şaka mı bu dedikleriniz? Tunceli üzerinden de algı mı yapmak amacınız? Neden ihraç edildiğinizi simdi anladım??”

“Türkiye’de Komünist Başkanın yönettiği Tunceli ile Bolu’nun bütçesi eşitmidir ; aynı şartlarda mı 21.200 ödemektedir diye merak edilebilir diye düşünüyorum.”

“Tunceli’de ortalama ev kirası 1683 lira yani ort memur maaşının %7,93’ü. Bolu’da ise ortalama ev kirası 5608 lira yani ort. memur maaşının %20,38’i. Akıllı insanları da kandırabilecek bir tane siyasetçi çıkaramayacak mıyız acaba. Ben kaliteli algı operasyonuna bile hasret kaldım.”

“Ortalama çok daha düşük 21.000 tl civarı 1”

“Bolu Belediyesi memurları memleketteki akademisyenlerin çoğundan (ben de dahil) fazla maaş alıyormuş.”

“Yemeyip içmeyip memur doyuruyoz cebinden veriyo gibi anlatıyor beyefendi”

Melih Gökçek de bu paylaşıma yorum yapanlar arasındaydı. CHP’li belediyeler açıklamasına yanıt vererek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a seslendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx