YETERLİ Parti’de dört ilçenin lider ve yöneticileri vazifeden alındı

Posted by

İYİ Parti’de Kastamonu Merkez İlçe Lideri Aydın Yaman, İhsangazi İlçe Lideri İstek Öge, Tosya İlçe Lideri Mustafa Güvenç, Taşköprü İlçe Bakanı Nuri Turgut ile idare şurası üyeleri vazifelerinden alındı, teşkilatlar da feshedildi.

Fesih ile ilgili yazı ÂLÂ Parti Kastamonu Vilayet Lideri Ahmet Katar tarafından ilçe liderleri ile teşkilatlara bildirim edildi. Parti Genel Merkezi tarafından 28 Ekim 2021 tarihinde DÜZGÜN Parti Tosya İlçe Başkanlığı vazifesine getirilen Mustafa Güvenç, ilçe başkanlığı vazifesinden alınsa da istifa etmeyerek partisinin değişik kademelerinde hizmet etmeye devam edeceğini kaydetti.

“BU PARTİYİ KİMSEYE GEREÇ ETTİRMEYECEĞİM”

Kastamonu Merkez İlçe Lideri Aydın Yaman ise, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamasında, “Kurulduğu günden bugüne kadar kıvırmadan evirip çevirmeden ok üzere kimsenin köpekliğini yapmadan DÜZGÜN Partime, davama hizmet etmenin gururunu yaşadım. Hiç pişman değilim, yeniden de her vakit davamın ardında olacağım. Bu partiyi kimseye materyal ettirmeyeceğim. Şahıslar gelici süreksiz ancak dava temeldir. Benim için siyaset yeni başladı” dedi.

Konuyla ilgili UYGUN Parti Kastamonu Vilayet Başkanlığı’ndan ise rastgele bir açıklama yapılmayacağı belirtildi. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.