Washington DC üzerinde kovalamaca: ABD, savaş jetleri havalandırdı; yanıt vermeyen uçak sonunda Virginia’da düştü

T24 Dış Haberler

ABD’li yetkililer, kuleye yanıt vermeyen ve başkent Washington DC’nin hava sahasını ihlal eden bir hava aracına müdahale etmek için savaş jetleri havalandırdı. Kovalanan Cessna marka uçağın Virginia eyaletinin güneydoğusundaki dağlık bölgeye düştüğü belirtildi. 

CNN’in ismi paylaşılmayan kaynaklardan aktardığına göre Cessna Citation uçağında 4 kişi vardı. Polis, uçağın enkazında hayatta kalan kimseye rastlanmadığını bildirdi. 

Öte yandan, uçağa müdahale için kaldırılan jetlerden birinin ses duvarını aşarak ses patlamasına sebep olması, başkent Washington DC’de kısa süreli paniğe neden oldu. Twitter’da birçok kişi, “Washington’da bir patlama sesi duyulduğuna dair” paylaşımda bulundu.

The Guardian’ın aktardığına göre bir ABD’li yetkili, Cessna marka uçağın çakılmasına savaş jetlerinin sebep olmadığını ifade etti.

Kaza yapan uçak, Florida’da bir şirkte kayıtlı bulunuyordu. Şirketin yöneticisi John Rumpel, New York Times’a yaptığı açıklamada uçakta kızı, 2 yaşındaki torunu, onun bakıcısı ve pilotun olduğunu ifade etti. 

Rumpel olayla ilgili pek bir bilgisi olmadığını ancak ailesinin güvende olduğunu umduğunu söyledi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx