UYGUN Partili Aytun Çıray’ın ‘öldü’ dediği Deniz Baykal hakkında Mehmet Sevigen’den açıklama: Bu palavralarla ömrünü uzatıyorlar

Posted by

İYİ Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, yaptığı paylaşımla toplumsal medyanın gündemine oturdu. Çıray, Twitter hesabından eski CHP Genel Lideri Deniz Baykal’ın öldüğünü tez ederek, “Allah’tan rahmet dilerim” sözlerini kullandı.

Aytun Çıray’ın birinci paylaşımı

Çıray özür diledi

Kısa müddette yalanlanan savla ilgili bu sefer öteki bir açıklama yapan Çıray, yanlış bilgi aldığını söyleyip özür diledi.

Aytun Çıray’ın ‘özür’ paylaşımı

En yakınındaki isim: Sevigen konuştu

Partinin eski yöneticilerinden ve Baykal’ın yakın arkadaşlarından Mehmet Sevigen, tartışmalarla ilgili son durumu yenisafak.com’dan Taha Hüseyin Karagöz’e anlattı. Fevkalâde bir durumun olmadığını belirten Sevigen şu tabirleri kullandı:

Akli istikrarı yerinde konuşuyor

Durumu stabil. Ağır bakımda falan değil. Fizik tedavi süreci devam ediyor. Antalya’ya o yüzden götürülmedi. Ankara’da ailesiyle birlikte yaşıyor. İki ayda bir çıkartıyorlar. Bir ilçe liderinden çıkmış bu bilgi. Nasıl oldu biz de anlamadık. Akli istikrarı de yerinde. Konuşuyor kanısını aktarıyor. Anlamakta zorluk çekiyoruz niçin bu türlü yapıyorlar. Bu palavralarla ömrünü uzatıyorlar. İnadına yaşıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.