Ukrayna’da fiyatsız mağazalar gereksinim sahiplerinin hizmetinde

Posted by

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna’nın Çernihiv kentinde bulunan bir mağazada, gereksinim sahiplerine yardım hedefli hizmet veriliyor. Gereksinimi olan beşerler, kentin farklı noktalarında bulunan mağazalardan istedikleri eserleri alabiliyor. Mağaza sahibi Yuliia Hrebnieva kentte muhtaçlık sahipleri için 14 farklı mağazanın olduğunu söyleyerek, “Evlerini kaybeden çok sayıda insan geliyor.

Yalnızca savaş vaktinde değil, savaştan evvel de konutu yanmış, kıyafetleri olmayan, ayakkabıları olmayan beşerler var. Yani mağazamız daima hizmet veriyor. Çernihiv bölgesinde, insanlara daima olarak yardım ettiğimiz 14 mağazamız var. Artık maalesef savaşın başlamasıyla birlikte bu çeşit beşerler çok daha fazla. Savaştan evvel olduğundan çok daha fazla insanın yardıma gereksinimi var. Savaşın birinci günlerinden beri durmadan çalıştık. Elimizden geldiğince yardım ediyoruz” tabirlerini kullandı.

İstekli bir çalışan Julia Pisarenko ise, “Ben gönüllüyüm, 4 yıldır burada istekli olarak çalışıyorum. Evvelce kanserli çocuklara yardım ederdim. Lakin şu an için savaş var ve artık burada istekli olarak muhtaçlık sahiplerine hizmet veriyorum. Konutumda kullanılmayan kıyafetleri de buraya getirdim, gereksiz yere duruyorlardı. Burada nitekim gereksinimi olan insanlara veriliyor. 3 çocuğum olduğu için konutumda çok fazla eşya var. Ben de savaş vakti bu gereçleri muhtaçlığı olanlara vermeye karar verdim” halinde konuştu.
Mağaza Müdürü Krestneva Yulya DA, “4 yıldır nüfusun tüm savunmasız bölümlerine insani yardım sağlıyoruz. Bunlar çocuklar, fakirler, emekliler, engelliler ve tüm savunmasız beşerler. Tüm gereksinim sahipleri burada kıyafet, ayakkabı, ekipman, beslenme eserleri, şahsî esirgeyici ekipman yardımı alabilirler” dedi.

KAYNAK: İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.