‘Temiz Enerji Şarjı’ bu yıl iPhone’lara geliyor

Posted by

Şirketin bu yıl içinde yapılacak bir güncellemenin parçası olarak ABD’de kullanıma sunacağı Temiz Enerji Şarjı adlı bir özellik, elektrik şebekesinin daha sürdürülebilir enerji kaynakları kullandığı zamanları hesaba katmak için şarj sürelerini optimize edecek. Apple, amacının iPhone’ların karbon ayak izini azaltmak olduğunu söylüyor.

Bu özellik, Apple’ın pil sağlığını en üst düzeye çıkarmak için birkaç yıl önce sunduğu Pil Şarjını Optimize Etme seçeneğini tamamlıyor. Bu ayar etkinleştirildiğinde, iPhone’unuz günlük şarj rutininizi anlayacak ve iPhone’unuzu (veya bu özelliğe sahip olduğu için Mac’inizi) kullanmaya başlayacağınız zamana kadar pilin şarjını %80 ile sınırlayacaktır.

‘Temiz Enerji Şarjı’ bu yıl iPhone’lara geliyor

Ayrıca, iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı da bu yıl geliyor. Bu, en fazla altı kişinin erişebileceği ayrı bir iCloud kitaplığı oluşturacak. Apple, bu sonbaharda kullanıma sunulduğunda Matter akıllı ev standardı için de destek sunacak.

iOS 16 uyumlu bir iPhone’a sahip olanlar, artık öncelikle kişiselleştirme ile ilgili bir pek çok yeni özelliğe erişebiliyor. Canlı Etkinlikler işlevi, teslimat durumu ve spor skorları gibi belirli şeyleri gerçek zamanlı olarak izlemeyi kolaylaştırıyor. iMessage’da mesajları düzenleme ve göndermeyi iptal etme seçeneği, bir nesneyi bir fotoğraftan diğerine kopyalayıp yapıştırma yeteneği gibi birçokları için önemli olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.