Talat Bulut: Oyuncular beni görüp ‘merhaba’ demiyor

Posted by

Talat Bulut yeni kuşak oyuncuları şımarık bulduğunu açıkladı. Bulut, “Televizyonda seyrettiğim oyuncuları arayıp, tebrik ediyordum. 3 gün sonra beni görüp, ‘Merhaba’ demiyorlar” dedi.

Habertürk’ten Onur Aydın’ın haberine nazaran, “Uzun yıllardır ekranlardasınız, zorlandığınız periyotlar oluyor mu?” halindeki soruyu “Mesleğimi çok seviyorum. Beni memnun edecek rastgele bir karakter güç da olsa, uzun soluklu da olsa yaptığım işten keyif alıyorum. Bundan şikâyet etmememiz gerekiyor” kelamlarıyla yanıtladı.

‘ÇOK SIKILDIM’

Talat Bulut’a, Cüneyt Arkın’ın “Gay ya da bayan bir karakteri oynamam” kelamları hatırlatılıp, “Oynamam dediğiniz bir karakter var mı?” sorusunun yöneltilmesi üzerine ünlü isim, şu cevabı verdi:

“Nasıl algılar yaratacağını bilemediği için aslında o kendimi savunma biçimi. Dünya standartlarında bir iş düşünüyorsan, bu işe bakış açını çok memleketler arası bir platforma oturtuyorsan ‘Ben oynamam!’ demek çok güç. Bir gay rolü geliyorsa ben onu becerebileceksem oynarım. Ret biçimim ‘Seyirci bunu farklı algılar.’ değildir. Ben o rolü hakikaten becerebilecek miyim, problem o. ‘Seyirci bunu nasıl algılar, aman ben bu işi reddederim.’ yanlış fikir.”

Bulut, “Yeni nesilden beğendiğiniz oyuncular var mı?” sorusunu da “Televizyonda seyrettiğim oyuncuları arayıp tebrik ediyordum. 3 gün sonra beni görüp ‘Merhaba’ demiyorlar. Bunlardan çok sıkıldım. Onun için ‘Şu oyuncuyu çok beğeniyorum’ demeyeceğim. Biraz şımarıklık var. Bir popülarite yakalamışsa onu oyunculuk başarısı olarak algılıyor. Meşhur olmak, tanınan olmak ismine değil, ‘Yeteneğimi, yaratıcılığımı nasıl geliştirebilirim?’ diye yatırım yapmaları gerekiyor” diyerek yanıtladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.