Steam Oyunları Tesla Otomobillere Geliyor

Posted by

Elon Musk, aylar öncesinde Steam oyunlarını Tesla araçların bilgi-eğlence sistemlerine getirmek istediğini söylemişti. Tesla mühendisleri Steam desteği için çalışmalarını sürdürürken, Musk’tan yeni bir tweet geldi: ilk entegrasyon demosu “muhtemelen” Ağustos ayında gelecek.

Tesla, daha önce Model S ve Model X’teki RDNA 2 destekli bilgi-eğlence sisteminin 10 TFLOP gibi bir güce sahip olduğunu duyurmuştu. Tesla sahipleri Tesla Arcade aracılığıyla Cuphead gibi oyunları zaten oynayabiliyordu. İnternet ortamında gezen görüntülerde The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlar görmüştük. Görünüşe göre tüm söylentiler Steam entegrasyonuyla birlikte gerçek olacak.

Entegrasyonun nasıl çalışacağı hakkında birçok soru var. Muhtemelen Tesla sahipleri yalnızca Steam kütüphanesinde sahip olduğu oyunları oynayabilecek. Bu arada, araçlar hareket halindeyken oyun oynamak mümkün olmayacak: Tesla, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nin bu özelliğe yönelik bir soruşturmasıyla birlikte Aralık ayında Passenger Play’i devre dışı bıraktı.

Tesla’nın yeniden tasarlanan multimedya sistemi, 2.8 GHz’e kadar saat hızına ve 28 İşlem Birimine sahip bir Navi 23 GPU tarafından destekleniyor. Bir not olarak, bu GPU’nun Radeon RX 6600 XT gibi ekran kartlarında kullanıldığını belirtelim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.