Şevket Çoruh kimdir, kaç yaşında ve nereli? Art Sokaklar dizisinden ayrılıyor mu?

Posted by

Ünlü oyuncu Şevket Çoruh’un Art Sokaklar dizisinde ayrılacağı öne sürüldü. Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu projeleri ortasında yer alan Art Sokaklar grubundan ayrılacağı savları sonrası Şevket Çoruh’un hayatı ve mesleği merak uyandırdı.

16 dönemdir devam eden dizi 632. kısımda dönem finali yaptı.Yeni dönem öncesi dizide Mesut komiser karakterine hayat veren Şevket Çoruh’un takımdan ayrılacağı konuşuluyor.

Sosyal medyada gündem olan olay sonrası Şevket Çoruh kimdir ve hayatı üzere sorular sorulmaya başlandı.Peki kimdir Şevket Çoruh? İşte merak edilen hayatı..

Şevket Çoruh kimdir?

Şevket Çoruh 30 Haziran 1973’te İstanbul’da dünyaya geldi.Ailesi Artvinli olan Çoruh ailenin tek çocuğudur.Şevket Çoruh’un annesi terzi babası ise dolmuş sürücüsüdür.

Ünlü oyuncu ilkokul ve ortaokul eğitimlerini Üsküdar Taşmektep İlkokulunda almıştır.Şevket Çoruh, 14 yaşından 24 yaşına kadar İstanbul Maltepe’de yaşamıştır.Kartal Anadolu Lisesi mezunu olan Çoruh lise hayatından sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi aldı.

1989 yılından bu yana farklı tiyatro oyunlarında yer alan oyuncu 2006 yılından bu yana Art Sokaklar dizisinde rol almaktadır.

Şevket Çoruh, 3 Nisan 2017 tarihinde kendi imkanları ile İstanbul Kadıköy’de Baba Sahne ismini verdiği tiyatroyu açtı.Müjdat Gezen Baba Sahne Tiyatrosunun açılışında  Türk tiyatrosunda tulûatın simgesi olarak kabul edilen ve kendisine Münir Özkul’un devrettiği İsmail Dümbüllü’nün fesini Şevket Çoruh’a devretmiştir..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.