Şenlik konserlerle renkleniyor

Posted by

Beyoğlu Kültür Yolu Şenliği İstanbul’da dolu dolu geçiyor. Her gün onlarca aktiflikle İstanbullular kentin tadını çıkarırken, turistler Beyoğlu sokaklarını keşfederek sanatla dolu bir gün geçirme talihi elde ediyor. Şenlik kapsamında üç farklı adreste konserler düzenleniyor. Bu noktalardan birincisi Atatürk Kültür Merkezi.

AKM Türk Telekom Açık Hava Sahnesi’ndeki birinci konser 28 Mayıs günü Mazhar Alanson’la gerçekleşti. Açık Hava Sahnesi’nde konser verecek başka isimler sırasıyla şöyle: Kolpa, Kerem Görsev Trio ve Fatih Erkoç, János Balázs, Resul Aydemir, The Real Group, Dört Tanbur, Ceren Gündoğdu, Tuğçe Kandemir, Fatma Turgut, Ahiyan, Bilal Sonses, Feride Hilal Akın, Gökcan Sanlıman, Ekin Uzunlar, Dhafer Youssef.

Galataport’ta müzik rüzgarı esecek

Konserlerin öteki durağı ise Galataport. Pop müziğin kıymetli isimlerinden Murat Boz, Oğuzhan Koç, Murat Dalkılıç, Simge, Rafet El Roman, Gökhan Türkmen yer alacak. Ayrıyeten Küme Rafadan, Müzikhaller, Devlet Çağdaş Folk Müzik Topluluğu ve İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Galataport’ta dinleyicilerine müzik ziyafeti sunacak.

Şenliğin son konser yeri ise Şişhane Meydanı. Yarın Melek Mosso’nun sahne alacağı Şişhane’de sonraki günlerde Ceylan Ertem, Jabbar ve Deeperise, Yeni Türkü, Gripin, Sena Şener, Karsu ve Metin Özülkü sahne alacak. Tüm konserler fiyatsız gerçekleşecek. Konserlerin saat bilgilerine, AKM’nin ve şenliğin web sitesinden ya da toplumsal medya hesaplarından ulaşmak mümkün.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.