Sarsıntı uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu son seyahatine uğurlandı

Posted by

Rutin sıhhat denetiminden geçerken damarlarında tıkanıklık olduğu belirlenince özel bir hastanede stent takılan 75 yaşındaki Dr. Oğuz Gündoğdu, dün sabaha hayatını kaybetti.

1999 Gölcük Depremi’nin akabinde alanda yaptığı çalışmalarla ismi duyulan, İstanbul Üniversitesi’nden emekli olmasına karşın çalışmalarını sürdüren Dr. Gündoğdu için Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Mescidi’nde cenaze namazı kılındı. Cenazede Oğuz Gündoğdu’nun eşi Leyla Gündoğdu ile tek oğlu Özgün Gündoğdu taziyeleri kabul etti.

Cenazeye, Bogaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Sarsıntı Araştırma Enstitüsü Lideri Prof.Dr. Haluk Özener’in yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi’nden sarsıntı uzmanı Prof.Dr. Şükrü Ersol, Dr. Gündoğdu’nun yöneticiliğini yaptığı Tabiat Hareketleri Derneği (DOHAD) Lideri Fuat Ağalday’ın da katıldığı cenaze için çok sayıda çelenk gönderildi. 

Özgün Gündoğdu ile annesi Leyla Gündoğdu, bu mevtin kendilerini çok  sarstığını, Dr. Oğuz Gündoğdu’nun son devirde kıymetli bir  rahatsızlığı olmadığını anlattı. DAHAD Lideri Fuat Ağalday, “Oğuz Hocamızın en büyük gayesi zelzelesi evvelden tespit edecek çalışmalara katkı sağlamaktı. Bu hedefle birlikte çalışıyorduk. Lideri olduğu Mahalle Gönüllüleri Derneği ile halkı zelzele konusunda bilinçlendirmeye çalışıyordu. Bıraktığı yolda devam edeceğiz” dedi.

Kandilli Rasathanesi ve Sarsıntı Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener de, Dr. Gündoğdu’nun halkı zelzele konusunda bilinçlendirmek için büyük gayret harcadığını vefatının bilim dünyası için değerli kayıp olduğunu söyledi. Cenaze, kılınan namaz akabinde Büyükçekmece Yeni Mezarlık’ta toprağa verildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.