Rus turist yakayı ele verdi: Kıyafet hırsızlığı kameraya yansıdı

Posted by

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 3 bireyle birlikte bir butiğe gelen Rus asıllı bayan turist, arkadaşları tezgahtarları oyalarken, gözüne kestirdiği 2 poları yeterlice inceledikten sonra elindeki poşetlere koydu.

Olay, Manavgat ilçesi Kapalı Çarşıda bir butikte yaşandı. Akşam saatlerinde butiğe gelen 4 Rus turist ufak tefek alışveriş yaptıktan sonra iş yerinden ayrıldı.

Akşam saatlerinde raflarda bulunan eserleri denetim eden işyeri sahibi Erdinç Yıldız, sabah kendisinin koyduğu polarlardan kimilerinin yerinde olmadığını görünce, çalışanlara polar satıp satmadıklarını sordu.

Çalışanların polar satılmadığını söylemesi üzerine Erdinç Yıldız, güvenlik kameralarını izledi.

Erdinç Yıldız ve yanında imgeleri izleyenler gördükleri görüntü karşısında şaşkına döndü.

Öğle saatlerinde gelen 4 turistten 3’ü alışveriş yapma mazeretiyle tezgahtarları oyalarken, elinde poşetlerle gelen bayan turist polarların bulunduğu kısımda polarlara baktıktan sonra art geriye 2 adet poları çantasına koyduğu kayıtlara geçti.

Polarları çantaya koyan turist, hiç bakmadan ve denetim etmeden aldığı tişörtü ise kasaya götürüp parasını ödedikten sonra mağazadan ayrıldı.

İş yerinde rutin günlük malları yerlerine yerleştirdiklerini ve rutin işlerine devam ettiklerini belirten butik sahibi Erdinç Yıldız, “Akşamüstü bir küme müşteri geldi. Arkadaşları tezgahtar arkadaşlarımızı oyalarken bir bayan gelip eseri yerinden alıyor gidiyor diğerini deniyor onu da alıyor. Biz bunları akşam eseri yerinde bulamayıp kamerayı izleyince anlıyoruz. Bu tespit edilen bir olay. Tespit edilemeyen öbür arkadaşlarımızın işyerlerinde de çok sayıda olay var” dedi. Polis, hırsızlık yapan turistin bulunması için çalışma başlattı.
(İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.