NBA 2K23 için beklenen haber sonunda geldi

Posted by

Yayıncı, Michael Jordan‘ın kariyerinden 15 önemli anı içeren oyun modu hakkında daha fazla ayrıntı açıkladı. 1982 NCAA Ulusal Şampiyonasını, “Grip Oyunu”nu ve Jordan’ın 1998 NBA Finallerinde maç kazandıran şutunu içeriyor.

Geliştirici Visual Concepts, (sıfırdan yeniden oluşturduğu) modu olabildiğince özgün hale getirmek için her şeyi yapmış gibi görünüyor. “Ekibimiz bu oyun modunu oluştururken, taraftarlara gerçekten özgün ve benzersiz bir oynanabilir Jordan deneyimi yaşatmak için arenalar, oyuncular, formalar, yayın ve dönemin oyun stili gibi pek çok şeyi göz önünde bulundurdu.” Buna ekran grafiklerinin çağa uygun olduğundan emin olmak ve 80’ler ve 90’larda TV’de bu anları izlemenin nasıl bir şey olduğunu kopyalamaya çalışan filtreler de dahil.

NBA 2K23 için beklenen haber sonunda geldi

Oyundaki meydan okumaların her biri, Kareem Abdul-Jabbar, Dennis Rodman ve Phil Jackson gibi o anın parçası olan biriyle oyun öncesi röportajı içeriyor. Buna ek olarak, 2K yorum ekibine katılması için analist Mike Fratello’yu ve tanıtımları yapması için eski Chicago Bulls spikeri Ray Clay’i getirdi. Elbette 2K, The Alan Parsons Project’in “Sirius”unun da film müziğinin bir parçası olduğundan emin olmak zorundaydı.

Belki daha da önemlisi, Visual Concepts, Jordan’ın ihtişamın zirvesindeyken NBA’de işlerin nasıl olduğuyla oynanışı eşleştirmeye çalıştı. 2K, modun post ve orta menzilli oyuna daha fazla önem verdiğini ve geçişleri 80’lerde yaygın olarak nasıl kullanıldığına göre hizaladığını söylüyor. Magic Johnson ve Larry Bird gibi bazı oyuncuların kendine özgü oyun stilleri ve hareketleri var (Johnson’ın bakmadan geçişleri dahil) ve Detroit Pistons savunması özellikle Jordan’ı şut atmaktan kurtarmaya çalışırken, aksiyon ekstra bir fiziksellik katmanına sahip.

Jordan Challenge modu, NBA 2K23’ün birçok versiyonunda mevcut olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.