Mustafa Sarıgül: Devletimiz, 250 bin yazgı mahkûmuna da kucak açmalı

Posted by

Mustafa Sarıgül, Osmaniye C Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi önünde af daveti ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Mahkûm ailelerinden ve cezaevlerindeki mukadderat mahkûmlarından aldığı bilgiler, öğrendiği meseleler nedeniyle 9 Nisan’da bir af davetinde bulunduğunu hatırlatan Mustafa Sarıgül, “O günden bu yana çağrıyı tekrarlıyorum. Bugün de bu hedefle buradayım. Yaptığım af davetinin üç münasebeti var. Son yıllarda yaşanan ekonomik kriz, işsizlik, eşitsizlik, haksızlık, geçim meşakkati ve kutuplaşma nedeniyle toplum gergin, toplum huzursuz, toplumsal barışa muhtaçlığımız var. Cezaevleri doldu, taştı. 7 kişilik koğuşlarda 30- 40 yurttaşımız kalmakta. Yargılamaların biraz ivedi yapıldığını, pandemi şartları içerisinde evraklara yeteri kadar bakılmadığı konusunda da ağır şikâyetler almaktayız. Bu münasebetlerle bugün Osmaniye’den bütün siyasi partilere bir defa daha davette bulunuyorum. Gelin daima birlikte bir af çıkaralım. Devletimizin güçlü ve adil olduğunu, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olduğunu bir defa daha gösterelim” dedi.

Cezaevlerinden çıkacak olan baht mahkumlarına maddi ve manevi dayanak yapılması gerektiğini de söz eden Sarıgül, “Devletimiz, 250 bin baht mahkûmuna kucak açmalı ve onlar cezaevinden çıktıktan sonra kesinlikle onlara gerekli takviye yapılmalı” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.