Marmaris’teki yangının failinin yakalanmasıyla ilgili ayrıntılar ortaya çıktı

Posted by

Marmaris Hisarönü Mahallesi Bördübet ve Yedi Adalar bölgesinde 21 Haziran saat 19.45 sıralarında yangın çıktığının bildirilmesi üzerine, Muğla Vilayet Jandarma Komutanlığı ve Vilayet Emniyet Müdürlüğü, olayın sabotaj olup olmadığıyla ilgili olarak çalışma başlattı.

Emniyet ve jandarma gruplarınca yangın bölgesinde bulunan işletmeler ile 2 otel ve 2 kamp alanına ilişkin güvenlik kameraları, bölgede bulunan fotokapanlar, kameralar ile plaka tanıma sistemi (PTS) kayıtları incelendi. Ayrıyeten toplam 3 bin 832 şahıs ve araç da sorgulandı.

Yangın bölgesinde yapılan inceleme ve araştırma sonucu yangının Hisarönü Mahallesi Saklıkoy mevkisinde çıkmış olabileceği ihtimali üzerine, olay yeri inceleme gruplarınca bölgede çalışma yapıldı. Yangının çıkış noktası olarak bedellendirilen noktada yakılmış 3 araç lastiği bulundu, ayrıyeten bu alanda 48 plakalı terkedilmiş bir motosiklet ele geçirildi.

Motosiklet ile ilgili yapılan araştırmada motosiklet sahibinin S.A. olduğu, şahsın tehdit, kolay yaralama, kişiyi hürriyetinden mahrum kılma ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma cürümlerinden kaydının bulunduğu belirlendi. S.A’nın cep telefonunun, yangının çıktığı gün saat 23.30 prestijiyle kapatıldığı tespit edildi.

Ayrıca yapılan incelemede, S.A’nın toplumsal medya hesabından yangın öncesinde, yangın çıkış noktası olarak bedellendirilen noktadan pozisyon paylaşarak “Facebook” hesabından arazi uyuşmazlığı nedeniyle ailesine tehdit cümleleri yazdığı belirlendi. Bunun üzerine S.A’nın yakalanması için Vilayet Jandarma Komutanlığı ile Vilayet Emniyet Müdürlüğü tarafından özel grup kuruldu.

Motosikletini bıraktığı ve yangının çıkış noktası olarak bedellendirilen bölgeden itibaren S.A’nın kaçabileceği istikametler, o bölgede bulunan barınma alanlarının koordinatları çıkarıldı.

Çalışma sonucu, S.A, bugün saat 16.30’da Bördübet Saklıkoy mevkisinde ormanlık alanda bulundu.

Şüpheli S.A’nın birinci sorgusunda, ailevi meseleler yaşadığını, babasının bölgede bulunan toprağını sattığını, babası tarafından dışlandığını ve bu nedenle yangın bölgesinde 3 farklı noktaya sigara izmariti atarak yangın çıkardığını itiraf ettiği öğrenildi. Ayrıyeten S.A’nın ateşin içine girerek intihar etmek istediğini söylediği belirtildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.