Manisa FK’ya Fransız savunmacı

Posted by

Manisa Futbol Kulübü, Fransız savunma oyuncusu Alioune Ba ile 1+1 yıllık muahede sağladı. Fikri Bayrıl Tesisleri’nde gerçekleşen imza merasimine Manisa FK Lideri Mevlüt Aktan katıldı. İmza merasiminde konuşan yeni transfer Alioune Ba, “Manisa Futbol Kulübü’nde çok sıcak karşılandım öncelikle bu sıcak karşılama için teşekkür ediyorum. Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Ekibim için elimden geleni yapacağım. Adaptasyon sürecini süratle geçip grubum için çaba etmek istiyorum. Grup olarak gayemiz bir üst lige çıkmak. Umarım çok hoş bir dönem geçiririz” cümlelerine yer verdi.

Başkan Aktan: “Alioune Ba çok tecrübeli bir oyuncu”

Alioune Ba transferinin kulübe iyi olmasını dileyen Lider Mevlüt Aktan ise, “Yeni dönem öncesi transferlerimize devam ediyoruz. Alioune Ba, Fransa’da uzun yıllar forma giymiş çok tecrübeli bir oyuncu. Ekibimize çok kıymetli katkılar sağlayacaktır. Umarım Manisa Futbol Kulübü ile başarılı bir dönem yaşar. Transferin hem kendisine hem de kulübümüze iyi olmasını diliyorum” sözlerini kullandı.

Alioune Ba kimdir?

Manisa Futbol Kulübünün yeni transferi Alioune Ba, 1989 yılında Fransa’da dünyaya geldi. Futbola Viry-Chatillon altyapısında başlayan ve bu kulüpte profesyonel olan Alioune Ba, 2012-13 döneminde Amiens AC’ye transfer oldu. Sırasıyla Amiens, Quevilly Rouen, Stade Lavallois, Orleans formaları giyen tecrübeli savunma oyuncusu 2020-21 ve 2021-22 dönemlerinde Dunkerque forması giydi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.