Kayseri’de değişik olay: Evvel çelik kasayı attı, sonra konutu yaktı

Posted by

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde ruhsal problemleri olduğu tez edilen bir şahıs evvel meskende bulunan kasayı aşağıya attıktan sonra konutu ateşe verdi. İtfaiye gruplarının ağır çalışması sonucu söndürülen yangında, dumandan etkilenen 3’ü çocuk 5 kişi tedavi altına alındı.

Edinilen bilgi ve argümana nazaran, Cami Kebir Mahallesi Lokman Tabip Caddesi üzerindeki bir binanın 8. katında bulunan konutta meydana gelen olayda, ruhsal meseleleri olan bir 21 yaşındaki genç, tek başına kaldığı sırada meskendeki çelik kasayı camdan aşağı attı.

Ardından konutu ateşe veren şahıs kaçarken, etraftakilerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, sıhhat ve polis grubu sevk edildi. Polis takımları etrafta güvenlik tedbiri alırken, dumanlarda binayı sardı. Bina sakinleri apartmandan tahliye edildi. İtfaiye takımlarının ağır çalışması sonucu yangın denetim altına alındı.

5 KİŞİ TEDAVİ ALTINA ALINDI

Öte yandan, yangın sırasında binada bulunan ve ağır dumandan etkilenen 3’ü çocuk 5 kişi itfaiye grupları tarafından kurtarıldı. Şahıslar, bina önünde bekletilen ambulansta tedavi altına alındı. Polis takımları meskeni yaktığı tez edilen şahsı yakalamak için çalışma başlatırken, yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.