Kahramanmaraş’ta bayana şiddet: S.A.: ‘Adımı mevtle duyarsanız vicdan azabı çekersiniz’

Posted by

2002 yılında evlenen S.A, evlendiği günden beri evli olduğu erkek Y.A. tarafından sistematik bir biçimde şiddet görüyor. 15 yaşında kaçırıldığını ve sonrasında doğan üç çocuğunun hayatını düşündüğü için boşanamadığını belirten S.A., 9 Temmuz Cumartesi günü maruz bırakıldığı şiddeti basında duyurmak istiyor.

Birçok darp raporu olduğunu ve çocukları ziyan görmesin diye konutu terk edemediğini anlatan S.A. “Oğlum 17 yaşında, kızlarım da 14 ve 11 yaşında. Bana yaptığı üzere onları da döver. Dövdükten sonra da hiçbir şey yapmamış üzere davranıyor. ‘Sana 3 gol borcum var’ diyor bana bazen. Bu şu demek: üç çocuğumu da öldürmek istiyor. Üç gol üç çocuğum demek” sözlerini kullandı.

“BEŞ DAKİKAYA GELİYORUM. MESKENDEN GİTMEZSEN ÖLDÜN SEN, TERCİH SENİN”

Aldatıldığını ve evli olduğu erkeğin kendisine hakaret ederek seslendiğini anlatan S.A., bayramın birinci günü çocuklarının ve kendisinin yaşadığı şiddeti Cumhuriyet.com.tr‘ye anlattı.

Yine 9 Temmuz günü, evli olduğu erkeğin sevgilisinin daima Y.A.’yı aradığını ve bu sesten rahatsız olduğunu belirttiğini söyleyen S.A., eşinin sevgilisinin aramaya devam etmesi üzerine dayanamayıp telefonu açtığını söyledi.

Telefonu açtıktan sonra evli olduğu erkeğin kendisine tokat attığını ve ”Beş dakikaya geliyorum. Meskenden gitmezsen öldün sen, tercih senin” dediğini söyleyen S.A., Y.A.’nın meskenden çıkıp bir müddet sonra geri geldiğini ve kendisine şiddet uygulamaya başladığını aktardı.

“EĞER DEVLETSENİZ BENİ DEĞİL ONU HAPSEDİN”

Y.A.’nın, kendisine şiddet uygularken telefondan sevgilisini arayıp hoparlöre aldığını söyleyen S.A., “Beni dövdü, benim çığlıklarımı ona dinletti. Bana dakikalarca şiddet uyguladı. Başıma silah dayadı. Çocuklarım da kapının oradaydı. Kızlarım kapıyı yumrukluyorlardı. Kapıyı açtı ve büyük kızıma vurmaya başladı.Çocuğuma da şiddet uyguladı” tabirlerini kullandı.

Olaydan sonra polis ve ambulansın geldiğini aktaran S.A., yüzünün soyulduğunu, dişinin kırıldığını ve bedeninde morlukların olduğunu anlattı.

Çocukları kendisinden alınmasın diye sığınma konutuna yerleşmeyi kabul etmediğini belirten S.A., “Ertesi gün öğle karakoldan çıktık. Polisler ‘seni sığınma konutuna götürelim’ dediler. Ben çocuklarımın benden alınmasını istemedim. ‘O kadar berbat günü biz yaşayacağız, ben çocuklarımın her birini bir yere mi dağıtacağım? Dışarıdaki çöp konteynerlerini yan yana koyarım, orada kalırım ancak çocuklarımı bırakmam. Çocuklarım kafayı yiyecek. Oğlumdan başka kalacağım. Siz şayet devletseniz Y.A.’yı hapsedin. İstemiyorum, darmaduman olacağız. Devlet bana muhafaza versin’ dedim” sözlerini kullandı.”

“TCK UNSURLARINI BİLİYORUM, EN FAZLA 3 AY YATAR ÇIKARIM”

Sonrasında uzaklaştırma kararı çıkarıldığını ve savcıyla konuşarak, ‘Adımı bir mevtle duyarsanız vicdan azabı çekersiniz. Evrakımı hızlandırmanızı istiyorum.’ dediğini belirten S.A., bir müddettir çocuklarıyla birlikte tanıdıklarında kaldığını aktardı.

Çocuklarına ziyan gelmemesi için her gün çaba ettiğini anlatan S.A. verdiği çabayı ve yaşadığı zorlukları aşağıdaki cümlelerle anlatmaya devam etti:

“Yine karakola gittim, savcıyla görüştüğümü söyledim. ‘Benim ve çocuklarımın ismini sanını silin, bizi yok edin. Öbür bir ülkede çalışayım, yaşayalım’ dedim. Bir müddettir birkaç tanıdığımızda kalıyoruz. Hem boşanma hem de şiddet davası açmak istiyorum. Bu adamdan şikayetçiyim. Devlet benim ve çocuklarımın hakkını aramalı. Yakup ve arkadaşı Hüseyin hak ettiği cezayı almalı. 33 tane sabıka kaydı var ve birçok defa ceza konutuna girip çıktı. Bana ‘TCK unsurlarını çok uygun biliyorum ve en fazla 3 ay yatar çıkarım sonrasını sen düşün’ bile diyecek kadar yürekli.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.