Jandarma takımları alanda: Selin vurduğu Bozkurt’ta yaraları sarıyorlar

Posted by

Karadeniz’in birçok bölgesini tesiri altına alan sağanak yağış sonucu birçok vilayette, büyük ölçekte maddi hasar oluştu.

Bu yağışlardan etkilenen vilayetlerden Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaralar sarılmaya devam ediyor.

Türkiye’nin farklı vilayetlerinden gelen jandarma takımları, sel felaketinden etkilenen Bozkurt ilçesinde felaketin izlerini gidermek için canla başla çalışıyor.

Şiddetli yağışın akabinde dün meydana gelen selde Bozkurt ilçe merkezi ve İlişi köyü ziyan gördü. Çok sayıda mesken ve iş yerinin giriş ve bodrum katı, su ve balçıkla kaplandı.

Jandarma grupları paklık çalışmalarında

Kastamonu Vilayet Jandarma Komutanlığı ve Kastamonu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığına bağlı takımlar, geçen yıl 11 Ağustos’ta yaşanan selde olduğu üzere bölgede paklık çalışmalarına başladı.

Geçen yıl sel felaketinin akabinde canla başla çalışarak ilçenin temizlenmesi için uğraş eden jandarma grupları, bu yıl da balçık altında kalan İlişi köyünde kazma küreklerle çalışarak paklık yapıyor.

Canla başla çalışıyorlar

Evlerin altındaki balçık ve suyu çıkartan jandarma takımları, daha sonra binaları yıkayarak pak formda sahiplerine teslim ediyor. Takımlar, alt katlarda kalan kimi eşyaları da sırtlarına alarak dışarı çıkarıyor.

“Allah hepsinden razı olsun”

İlişi köyü sakinlerinden Mehmet Turbaş, AA muhabirine, büyük bir sel afeti yaşadıklarına işaret ederek Evlerin altına su girdi. Jandarmalar geldi, suyu boşalttılar, artık de çamuru temizliyorlar. Hepsinden Allah razı olsun, çok teşekkür ederiz. dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.