Hatice Akbaş ismini finale yazdırdı

Posted by

Türkiye’nin mesken sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 54 kiloda ismini finale yazdıran Hatice Akbaş, kendisini destekleyenlere teşekkür etti.

Milletlerarası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye’nin konut sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda yarı final karşılaşmaları yapılıyor. Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri’nde düzenlenen şampiyonanın 9. gününde ringe çıkan Hatice Akbaş, Taylandlı rakibi Preedakamon Tintabthai ile karşılaştı. 3 rauntta da net skorlar alan ulusal sportmen, ismini finale yazdırdı.

Gayesinin altın madalya olduğunu tabir eden Akbaş, “Güzel bir müsabaka geçirdim. Finale çıktım maksadım altın madalya beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Beni yetiştiren babama, antrenörüm Kerem Akbaş’a, her vakit yanımda olan ulusal antrenörlerime sonsuz teşekkürler” dedi.

İsa Daştan: “İyi emek verdik, karşılığını görüyoruz”

Finale ismini yazdıran Hatice Akbaş’ı tebrik eden Ulusal Ekip Antrenörü İsa Daştan hislerini şu sözlerle ifade etti:

“Ayşe Çağırır’ın maçından sonra söylemiştim. Buse Naz Çakıroğlu’ndan sonra Hatice efsane bir maç sergiledi, keyif aldık. Ülkemize çok hoş maçlar izlettik. Kızlarımız çok güzel hazırlandı. Hatice U22’de beraberdik, Hırvatistan’da Avrupa şampiyonu oldu, yarışacak atletlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Âlâ emek verdik, karşılığını görüyoruz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.