Hamit Altıntop’tan fikstür açıklaması

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu İdare Konseyi Üyesi ve Ulusal Ekipler Sorumlusu Hamit Altıntop, yeni dönem öncesi Üstün Lig fikstürünü ve planları hakkında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Altıntop, “Kararların alınması gereken bir yerdeyiz. İstişarelerimiz yaptık ve kararlarımızı aldık. Umarım yanlışsız kararlardır. Hepimizin amacı Türk futbolunu ileriye taşımak olmalı” dedi.

“HEDEFİMİZ OYUNU GÜZELLEŞTİRMEK”

Ligin marka pahasını arttırmak istediklerini lisana getiren Altıntop, “Fikstürün bir kıymeti var diye düşünüyorum. Bol gollü, hoş ve Fair Play içinde bir dönem olsun. Ligin kalitesi, düzeyi ve kültürü de böylelikle artar. Zira gayemiz oyunu güzelleştirmenin yanında marka bedelini de yükseltme. Taraftar sayısını da arttırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİMİZ TÜRK FUTBOLUNU İLERİYE TAŞIMAK”

Yeni idare heyetinin aldığı kararları da pahalandıran Altıntop, “Kararların alınması gereken bir yerdeyiz. İstişarelerimiz yaptık ve kararlarımızı aldık. Umarım gerçek kararlardır. Olağan fatura günün sonunda çıkıyor fakat burada güzel niyet ve çaba içindeyiz. Geçen idare de böyleydi. Hakikat tahliller yaparak, kulüplerimizle ve siz medya ayağıyla gerçek irtibatı kurarak, hakikat iletileri verebilmek kıymetli. Hepimizin amacı Türk futbolunu ileriye taşımak olmalı. Gençlerimize gerçek yolu göstermek ve yanlışsız eğitimi vermeliyiz. Rekabette bir şampiyon olacak birileri de küme düşecek, bu işin doğalı” şeklinde konuştu.

“İSTEKLERİMİZİN GERÇEKÇİ OLUP OLMADIĞINI KIYMETLENDİRMEMİZ GEREKİYOR”

TFF idaresinin yeni vazifeye geldiğini ve kulüplerin isteklerine yanıt vermek için çalıştıklarını belirten Altıntop, “Yeni bir idare var ve oturup konuşacağız. Gerçekçi olmamız gerekiyor ve isteklerimizin gerçekçi olup olmadığını değerlendirmememiz gerekiyor. Kimi mevzularda alışılmış kısa vadeli düşünebiliriz fakat birtakım hususları da uzun vadeli düşünmeliyiz. Ona nazaran de yeterli yatırım yapmamız gerekir. Eğitim çok değerli onu ihmal edersek hayallerimizi gerçekleştiremeyiz” dedi.

“LİGİN KALİTESİ OYUNCU GELİŞİMİNİ ETKLİYOR”

Eylülde oynanacak ulusal maçlar öncesi de Altıntop, “Ligin kalitesi oyuncumuzun gelişimini etkiliyor. Onların gelişimi ve özgüveni de ulusal gruba yansıyor. Paydaşların birebir maksadı kovalaması ve bunun için de fedakarlık yapması gerekiyor. Biz kulüplerimizin en büyük destekçileriyiz. Eksikler ve kusurlar olacaktır fakat insanın olduğu yerde her vakit tahlil vardır” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.