Gelecek Partisi’nden cürüm duyurusu: Ülkemiz yolsuzluk bataklığına saplandı

Posted by

ANKARA – Organize cürüm örgütü liderliği suçlamasıyla kırmızı bültenle aranan Sedat Peker’in, eski Sermaye Piyasası Heyeti (SPK) Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve TOBB Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı ile ilgili rüşvet ve yolsuzluk tezlerinin akabinde Gelecek Partisi de harekete geçti.

Partililer son bir yılda yaşanan tüm yolsuzluk tezlerine dair yapılan toplantının akabinde Ankara Adliyesi’ne geldi. Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcıları ve vilayet liderlerinin tamamı, son bir yıl içinde ortaya atılan yolsuzluk ve rüşvet savlarına ait hata duyurusunda bulunarak açıklama yaptı.

‘ÜLKEMİZ YOLSUZLUK BATAĞINA SAPLANDI’

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Lideri Aynan Sefer Üstün, beyaz gömlekleriyle yolsuzlukla gayret maksadıyla Ankara Adliyesi’ne gelerek kabahat duyurusunda bulunduklarını söyledi. “Ülkemiz maalesef yolsuzluklar batağına saplanmıştır. Yolsuzluk fakirliği artırır, devletleri hatta toplumları yok etmiştir” diyen Üstün şöyle devam etti:

“Devletimiz şu anda yolsuzluk belasıyla yüzleşmek durumunda bırakıldı. Böylesi bir varoluş problemiyle karşı karşıyayız. Bu durum karşısında Gelecek Partisi durmadı ve gereğini yapmak üzere yolsuzluk yapanlarla yüzleşmek üzere dilekçelerini hazırladı.”

‘TEMİZ ELLER OPERASYONU BAŞLASIN’

Gelecek Partisi’nin var oluş nedenlerinden bir tanesi “yolsuzluklara karşı duruş” olduğunu belirten Üstün, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun başbakan olduğu devirde hesaplama yaparak onarım başlattığını belirterek, “Siyasi ahlak yasası, şeffaflık yasası yolsuzluklarla çaba için atılan adımlardır. Meclis’e hazırlayıp sevk ettiğimiz siyasi ahlak yasası Meclis’in raflarında beklemektedir. Muhtaçlığı olanlar bakabilir. Bizler üzerimize düşen vazifesi dilekçelerimizi hazırladık. Lakin bu gayret devletimiz için temel sorun haline gelen gayret tek başına kazanılacak çaba değildir. Basın yargı ve milletimizle el ele vererek yapılacak mücadeledir” diye konuştu.

“Korkmuyor musunuz?” sorusuyla karşılaştıklarını, “Korkmuyoruz” karşılığını verdiklerini belirten Üstün, “Bu yolsuzluk sistemini devam etmesine göz yumarsanız vebal altındasınız. Kontrol yapmayan vekiller tamamı vebal altındadır. Savcılarımız korkmasın pak eller operasyonu başlasın” dedi.

‘ADİL VE ŞEFFAF KAMU TERTİBİ İNŞA EDECEĞİZ’

Gelecek Partisi Yolsuzlukla Çaba ve Pak Gelecek Kurulu Lideri Şenol Gürşan ise, “Hayatın her alanında adalete olan inancımızı kaybederseniz ne eğitimi ne ekonomiyi yönetemezsiniz. Adalet içtiğimiz su soluduğumuz hava kadar değerli. İnşallah adaletin kuvvetli kuvvetlerin de adil olduğu bir Türkiye temenni ediyorum” dedi.

Bir yıldır yolsuzluklara ait hazırladıkları çalışma kapsamında kabahat duyurusunu bulunduklarını belirten Gürşan, “Otoriter sistematik yolsuzluk sistemine son vereceğiz. Adil ve şeffaf kamu sistemi inşa edeceğiz” tabirlerini kaydetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.