Fatih’te yıkılan binadan demir modül düştü: 1 yaralı

Posted by

İstanbul Fatih’te yaklaşık 3 yıldır kapalı olan eski İBB ek hizmet binası ve yanındaki İSPARK’a ilişkin olan Mercan Katlı Otoparkı için yıkım kararı alınmıştı.

Yıkım çalışmasına başlayan grupların vinç yardımıyla çatı kenarından aldığı büyük demir kesim bir anda yere düştü.

Yıkım için binayı çevreleyen bariyerleri aşan demir modül, Fuat Paşa Caddesi’nde seyir halinde bulunan bir araba ile motosikletin üstüne düştü. Olayda motosiklet şoförü başından yaralandı.

CADDE TRAFİĞE KAPANDI

Kendi imkanlarıyla hastaneye giden motosiklet şoförünün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Kopan demir modül nedeniyle Fuat Paşa Caddesi trafiğe kapandı.

Yıkım sırasında bir motosikletli başından yaralandı

“UYARDIK LAKİN DİNLEMEDİLER”

Yaşanan olayı anlatan cadde esnafı Gökhan İlkel, “Sabahtan itibaren çatıdaki demirleri sökmeye başlamışlardı. Tek tek söküp aşağı atıyorlardı. Biz de esnaf arkadaşlar olarak uyarmıştık. Dinlemediler, sonuç olarak. Bu taraftan demirin geldiğini gördüm. Burada motorcu bir arkadaş vardı. Arkadaşın başı tam çöp kovasının demirine çarptı. Başı kanadı, ona müdahale ettik” dedi.

“GİYOTİN ÜZERE AŞAĞI İNDİ”

İki araçta maddi hasar oluştuğunu söyleyen İlkel, “Motorcu arkadaş başından yaralandı. O an içeride paklık yapıyorduk. Yoksa yarımız bir tarafta, yarımız bir tarafta olurdu. Zira giyotin üzere aşağı indi demir” diye konuştu.

Demir kesim düştüğü esnada trafikte seyir halinde olduğunu aktaran İbrahim Şıldır, “Yukarıdan vinç, bir kütle koparmaya çalışıyordu. Herhalde halatı koptu, direk insanların üstüne düştü. Kaç saattir ne bir zabıta, ne bir yetkili hiç kimse yok. Adamın kaşı yarıldı” tabirlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.