Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İmamoğlu’na reaksiyon: Milleti aldatmayın!

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören’de, Darülaceze Toplumsal Hizmet Kenti temel atma merasiminde konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Darülaceze kıymetli mensupları sevgi kıymet konuklar sizleri selamlıyorum. Darülaceze’ye emeği geçen herkesi şükranla anıyorum. Tüm düşkünleri kucaklayan bu kuruluş medeniyetimizin beşere bakışını gösteren en kıymetli kurumlardandır.

İBB LİDERİ İMAMOĞLU’NA REAKSİYON

Burada bir duruma dokunmadan geçmeyeceğim. Bu işler bizim işimiz, belediye başkanlığımda Kayışdağı’nda bir darülacezenin temelini atmıştık. Hala süreci devam ettiriyoruz. Olağan bir şeyi sormam lazım, İstanbul’un şuanda Belediye Başkanlığını üstlenmiş kişinin sanki bu alanlarda attığı bir adım var mı? Suyu akmayan musluğu açmakla hizmet ettik diyemezsiniz. Yahu bir şey yap, milleti aldatmayın. Gelin bu tıp yapıtları yapın, bu ülkenin darda kalmışına el uzatın. Siz bunları yapın biz de sizi alkışlayalım lakin yok. Bine yakın insanımıza hizmet verecek yapımızda ibadethanelerine kadar tarihine yakışır bir eser olacak.

“GELECEĞİ KURTARMAYA YETMEZ”

Toplumsal hizmet kentimizin inşasında da devletimizin yanında bağışçılarımızdan da dayanak bekliyoruz. 

Kıymetli dostlar milletimizin asırlardır yaşadığı kaç taarruzları metanetle göğüsleme muvaffakiyetin gerisinde sahip olduğu birlik ve beraberlik vardır. 

Ailenin merkezinde olduğu güçlü bir toplumsal yapı olmadan geleceği kurtarmaya yetmez. Bizim önceliğimiz dezavantajlı kümeleri toplumsal yapımız içerisinde yaşatmaktır. Buna karşın kimsesiz kalan vatandaşlarımızı da kurduğumuz kuruluşlar ve oluşturduğumuz sistemler sayesinde istedikleri hayatlara kavuşturmaktayız. 

Şu dünyayı tanımışsan ülkemiz üzere bir örnek daha yok. 

Öte yandan büyük ailelerin giderek dağılması da hüzün vericidir. Aile yapısındaki dağılma ve aşınma kuşaklarımızın geleceğinde bir belirsizliğe yol açmıştır. Eğitim ise evvel ailede başlar. Daha ileri gidiyorum. Ana karnında başlar. Okul tek başına yapamaz.

”FETİH ŞENLİKLERİMİZİ ATATÜRK HAVALİMANI’NDA DAİMA BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

İstanbul’a yaraşır formda bu sene Fetih şenliklerimizi Atatürk Havalimanı’nda daima birlikte yapacağız.

Darülaceze Toplumsal Hizmet Şehri’nin ülkemize iyi olmasını diliyorum. İnsanlara hayrı dokunan kişinin büyüklüğünü ortaya koyacağız. İnşallah bu örnek projenin açılışını da birlikte yapacağız.

KAYNAK: HABER7

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.