Boris Johnson askeri eğitime katılarak el bombası attı

Posted by

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Ukraynalı askerlerin eğitim aldığı kampa düzenlediği ziyarette el bombası attı.

İngiltere’de 7 Temmuz’da istifasını açıklayan Başbakan Boris Johnson, Yorkshire’da bulunan askeri eğitim kampını ziyaret etti. Kampta eğitim alan Ukraynalı askerlerle bir ortaya gelen Başbakan Johnson, çok sayıda askeri teçhizat ile poz verdikten sonra el bombası fırlattı.

Askerlerle birlikte eğitimlere katıldığı anlara dair toplumsal medya hesabından manzara paylaşan Başbakan Johnson, “Önümüzdeki 4 ay içerisinde yaklaşık 10 bin kişiyi eğitmek istiyoruz. Ukraynalıları silahlarla desteklemek için yaptığımız yatırımı böylelikle daha da ilerletiyoruz. ABD’liler, Almanlar ve öteki müttefiklerle sağladığımız 6 bin 900 tanksavar silah, yaklaşık 120 zırhlı araç, çok namlulu roket atar sistemleri ve çok daha fazlası ile umarız bu savaşın gidişatı için sahiden bir fark ortaya koyabilir ve Putin’in Ukrayna’ya yönelik saldırısını püskürtebiliriz” sözlerini kullandı.

JOHNSON’DAN UKRAYNA HALKINA MESAJ

Ukrayna’nın bu savaştan Putin’i yenik düşürerek galip çıkacağına dair inancını belirten Başbakan Johnson, “Sonunda Ukrayna halkının ve Ukrayna kuvvetlerinin başaracağını biliyorum. İngiltere’nin bugüne kadar oynayabildiği rolden gurur duyuyorum. Ancak sonuçta bunlar, Ukrayna birliklerinin yüreği ve kahramanlığı sayesinde oldu” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.