Bakan Kurum: Muhalefet iftira atıyor

Posted by

Ümraniye Belediyesi Taban Altı Katlı Otopark ve Belediye Meydanı’nın açılışında konuşan Etraf Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, “Dünyanın her yerinde muhalefetin işi; yapılmayanı söylemek, varsa yanlışı göstermek, eksik olanı tamamlamaktır. Gelin görün ki Türkiye’de bu durum çok farklı. Bizdeki muhalefet dinlemiyor eleştiriyor, görmüyor iftira atıyor, anlamıyor palavra söylüyor. Biz ülkemize dev eserler kazandırıyor, büyük yatırımları hayata geçiriyoruz“dedi.

Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, Ümraniye Belediyesi tarafından imali tamamlanan katlı otoparkın açılış merasimine katıldı. Merasimden evvel önümüzdeki aylarda açılışı yapılacak olan kütüphaneyi gezerek öğrencilerle sohbet etti. Açılışta konuşan Bakan Kurum, son 10 yılda 600 bin konutun yenilendiğine değinerek şu anda da 140 bin konutun dönüşümü için çalışmaların devam ettiğini belirtti. 2035 yılına kadar Türkiye’de kentsel dönüşümün tamamlanacağını aktaran Kurum, Ümraniye’de yapılacak 2 bin yeni konutun da muştusunu verdi. Bakan Kurum Osmangazi Millet Bahçesi için de çalışmaların başladığını duyurdu.

“MUHALEFET DİNLEMİYOR ELEŞTİRİYOR, GÖRMÜYOR İFTİRA ATIYOR”

Açılışta konuşan Bakan Kurum “Dünyanın her yerinde muhalefetin işi; yapılmayanı söylemek, varsa yanlışı göstermek, eksik olanı tamamlamaktır. Gelin görün ki Türkiye’de bu durum çok farklı. Bizdeki muhalefet dinlemiyor eleştiriyor, görmüyor iftira atıyor, anlamıyor palavra söylüyor. Biz ülkemize dev eserler kazandırıyor, büyük yatırımları hayata geçiriyoruz. Uygun günde olduğu üzere makûs günde de milletimizin yanında oluyoruz. Bir muhalefet; “neden selde vatandaşın yanındasınız, neden yangında ormanlarımızı kurtarmak için bölgedesiniz, neden sarsıntıda yaraları sarmak için seferber oluyorsunuz, neden afet bölgelerindesiniz” diye eleştirir mi? Dünyanın neresinde muhalefet vardır ki; güç gününde vatandaşın yanında olan devlete, hükümete karşı çıksın? Bu kelamları, bu davranışları, bu tavırları gerçekten anlamıyoruz; havsalamız almıyor. Arkadaşlar; seller, yangınlar, zelzeleler, afetler siyaset üstü problemlerdir. Bu işin siyaseti olmaz. Bunu her vakit söylüyoruz. Millet ağlarken, millet hüzünlüyken, millet güç durumdayken siyasetçi siyaseti kenara bırakır, millete nasıl yardım ederim diye düşünür, milletin yardımına koşar. Fakat siz bırakın yardım için el uzatmayı; en sıkıntı vakitte bile milletin acılarını siyasetinize alet etmekten imtina etmiyorsunuz. Biz dün Elazığ’daydık. İzmir’deydik, 1 ay boyunca milletimizin yanından ayrılmadık. Günlerce Giresun’daydık. Önceki gün Kastamonu, Karabük’teydik. Yaralar sarılana kadar oralardan bir an bile ayrılmadık” dedi.

“KÖTÜ NİYETLİ BİR MUHALEFET VAR”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatının durdurulması istenen Abdi İpekçi Spor salonu ile ilgili de konuşan Murat Kurum, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi kalkmış, inşaatı durdurmaya çalışıyor. Burası, eskisi yerine yapılan bir salon olduğu halde buraya yeşil alan diyor, diğer şeyler uyduruyor. Halbuki kaygısı öteki, burada İSKİ’nin yeni salon için ayrılan toprakta üzerine düşen görevler var, bunu beceremiyorlar; mazeret edip çalışmayı durduruyorlar. Ayrıyeten projemize ilişkin 14 bin metrekare yeşil alan varken, şu anda orada halihazırda bir yeşil alan olmamasına karşın güya; yeşil alan varmış üzere davranıyorlar. Milletimizin aklıyla alay ediyorlar. Gerçekten karşımızda yavrularımızın, gençlerimizin en hoş hizmeti alacağı, spor yapacağı bir tesisi durduran; berbat niyetli bir muhalefet var, makûs kalpli bir irade var. Biz bunlara pabuç bırakacak değiliz, milletimize gençlerimize hizmet etmemizin önünde hiç kimse duramaz. Biz bu yapıtı Türk sporuna ve atletine, gençlerimize, İstanbul’un hoş çocuklarına Allah’ın müsaadesiyle kazandıracağızö diye konuştu.

Türkiye’nin NATO Zirvesi’nde Finlandiya ve İsveç’le ilgili tutumuna yapılan tenkitlere de değinen Bakan Kurum şunları söyledi: “Finlandiya ve İsveç probleminde bunların gerçek yüzlerini bir defa daha gördük. Şimdiden istenen teröristler iade edilmiş, terörün fonu kesilecek, İsveç ve Finlandiya Türkiye’nin birçok talebine evet demiş. Dünya medyası Türkiye istediğini aldı demiş. Terör örgütleri, PKK, FETÖ rahatsız lakin gel gör ki bizim muhalefet de rahatsız.” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.