AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı’ndan sonra MHP’li başkandan İmamoğlu’na teşekkür

Posted by

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri Boğluca Yaşam Vadisi’nin açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

MHP’ye ait Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etmesi üzerine, İmamoğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmek isterdim” dedi.

Volkan Yılmaz’ın konuşmasında ilgili kısım şöyle:

150 mahalleye 150 kreş açma hedefi kapsamında Cumhur İttifakı’nın İBB’ye kreş yapması için alan tahsisi yapan ilk ve tek belediyenin Silivri Belediyesi olduğunu, vadiyi de birlikte yaptıklarını belirten Ekrem İmamoğlu, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Ben istemez miyim? Sayın Cumhurbaşkanımıza ben de bu kürsüden keşke teşekkür edebilecek işbirliğimiz olsa…

Ben istemez miyim? Yürekten isterim. Bu ülkenin seçtiği sayın cumhurbaşkanına, bakanına teşekkür etmeyi ben yürekten isterim. Bana bunu yaşatmadılar. Yaşatmıyorlar, keşke yaşatsalar.

Benim teşekkürüm de güzeldir ha onu söyleyeyim. Vallahi Volkan Bey’den daha güzel teşekkür ederim. Teşekkürde daha iyi teşekkür ederim. Ama yaşatmıyorlar yapacak bir şey yok.

Şimdi burada işbirliği bize ne kazandırdı? Volkan Yılmaz’la Büyükşehir Belediyemizle Silivri’nin işbirliği ne kazandırdı? 245 bin metrekare yeşil alan kazandırdı kardeşim. Bu işbirliği olmasa ne olurdu? Tökezlerdi, eksik kalırdı, yapılamazdı, gecikirdi. Olmadı, başardık! Teşekkür ediyorum Volkan Bey’e de Silivri Belediyesi’ne de.”

DAHA ÖNCE DE ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de Istavroz Atık Su Tüneli açılışında Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etmişti. AKP’li Türkmen, “Bu sorunu gideren kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.