Acıbadem’den Ataşehir’e 5 yıldızlı hastane

Posted by

Türkiye ile birlikte Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan ve Hollanda olmak üzere 5 ülkede hizmet veren Acıbadem Sıhhat Kümesi, İstanbul’da yeni açtığı Acıbadem Ataşehir Hastanesi’yle hizmet yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Kümenin en yeni yatırımı olarak kapılarını konuklarına açan Acıbadem Ataşehir Hastanesi; alanında uzmanlaşmış tecrübeli tabip takımı, ileri teknoloji teşhis ve tedavileri, sıhhat hizmetlerinin dijital altyapıyla yönetilmesini hedefleyen uygulamalarla öne çıkıyor.

153 ODA, 298 YATAK

Tıbbın tüm branşlarında hizmet veren Acıbadem Ataşehir’de, çocuk, bayan ve onkoloji hastalarının gereksinimlerine yönelik özgün mimari ve dizaynla oluşturulan klinikler de yer alıyor. Teşhisten tedaviye tüm hizmet süreçlerinde hasta güvenliği ve memnuniyetinin üst seviyede tutulduğu hastanede; 153 hasta odası, 298 hasta yatağı, cerrahi teşebbüsler için 10 ameliyathane, 1 IVF ameliyathanesi ile minör cerrahi, endoskopi/kolonoskopi ve anjiyo teşebbüs odaları bulunuyor. 65 bin metrekare kapalı alana kurulan hastane, Ataşehir bölgesinin siluetine farklı bir soluk katacak biçimde tasarlandı. 15 katlı hastane, Leed Gold sertifikalı ‘Çevre Dostu’ ve ‘Akıllı Bina’ özellikleriyle dikkat çekiyor.

KONFORLU DOĞUM İÇİN ÖZEL HİZMETLER

Acıbadem Ataşehir’de, giriş kata konumlanan Bayan Hastalıkları ve Doğum Polikliniği’nde, bayan hastalıklarıyla jinekolojik onkoloji, Tüp Bebek Merkezi ve Perinatoloji Merkezi bulunuyor. Anne adaylarına yönelik hizmetleriyle dikkat çeken hastanede, doğum yapacak anne adaylarının tüm süreçlerinin tek bir katta tamamlanarak, en süratli ve konforlu formda hizmet alması hedeflendi.

ONKOLOJİDE BÜTÜNCÜL YAKLAŞIM

Onkoloji tedavisi gören hastaların gereksinimlerine özel tasarlanan ve hastane girişinden farklı bir giriş ile de ulaşılan Onkoloji Kliniği; tecrübeli uzmanlar ve multidisipliner bir yaklaşımla hizmet veriyor. Klinikte, 30 ayaktan tedavi ve 4 yatarak tedavi olmak üzere toplam 34 Kemoterapi Tedavi Ünitesi yer alıyor.

‘ATLI KARINCALI’ ÖZEL ÇOCUK KLİNİĞİ

Çocuk Sıhhati Kliniği; farklı bir binada, çocuk dünyasına uygun mimarisi ve özel aktivite alanları ile çocukları hastane psikolojisinden uzaklaştıracak bir yapıda kurgulandı. 2 farklı katta, 24 saat kapsamlı hizmet verilen Çocuk Sıhhati Kliniği’nde; ana ve yan kollar olmak üzere tüm çocuk sıhhati branşlarında, alanında uzmanlaşmış tabipler misyon alıyor. Çocuk Sıhhati Kliniği’nin çabucak dışında konumlanan ‘Atlı Karınca’ ise çocuklara, hastane süreçlerinde sıkılmadan vakit geçirmeleri için keyifli bir alan sunuyor.

DİJİTAL SANATA MESKEN SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Acıbadem Ataşehir Hastanesi, girişte konumlanan ve data sanatıyla oluşturulan dijital sanat yapıtı ziyaretçilerini karşılıyor. Türkiye’de dijital sanat çalışmaları ile öne çıkan bilgi sanatkarları Hakan-Süleyman Yılmaz kardeşlerin hastaneye özel tasarladıkları; Acıbadem hastanelerinde dünyaya gözlerini açmış 145 bin 580 bebeğin doğumu, etkileyici bir sanat yapıtına dönüşüyor. Sanatkarların ‘New Born’ yapıtı bir çiçek sembolüyle temsil ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.