21 yılın her an gayretle geçti: Kardeşliğimizin bozulmasına müsaade vermeyiz

Posted by

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti periyodunda Türkiye’nin kast sisteminden kurtulduğunu belirtirken, CHP zihniyetinin yerinde saydığını söyledi. AK Parti dün kuruluşunun 21’nci yılını kutladı. Etkinlikler kapsamında Genel Merkez’de düzenlenen Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin kurulduğu birinci andan itibaren terör örgütlerinden darbe heveslilerine kadar millet düşmanlarının amacı olduğunu söz etti.

MİLLETLE PÜSKÜRTTÜK

Geride kalan 21 yılın her anının, her gününün uğraşla geçtiğini kaydeden Erdoğan “İlk günden itibaren vesayet odaklarından devlet içine çöreklenmiş çetelere, terör örgütlerinden darbe heveslilerine kadar millet düşmanlarının amacı olduk” dedi. Erdoğan, “Ekonomimizi her yıl büyütmeyi başardık. İçimizdeki mandacılara karşın dış siyasetimizi güçlendirdik. Hayata geçirdiğimiz ıslahatlarla sessiz bir ihtilale imza attık. Cumhuriyet mitinglerinden Seyahat olaylarına, 17-25 Aralık darbe teşebbüsünden 15 Temmuz darbe teşebbüsüne kadar ulusal iradeye kasteden tüm atakları, milletimizle omuz omuza vererek beraberce püskürttük.” diye konuştu.
Türkiye’nin AK Parti devrinde, yalnızca ayağına vurulmuş asırlık prangalardan kurtulmadığını, tıpkı vakitte mevcut sistemin merkezine yerleştirilmiş kast tertibinden de kurtulduğunu söz eden Erdoğan, özetle şunları kaydetti:

ÖZ YURDUNDA PARYA MUAMELESİ YAPTILAR

Yıllarca bu millete kendi öz yurdunda parya muamelesi yaptılar. Yıllarca bu milletin çocuklarının okumasını, üniversiteye gitmesini, yapay sebeplerle engellediler. Darbe devirlerinde sermayeyi renklere bölerek ülkemizin gelişmesini sabote ettiler. Bayanlarımızın başörtülü başörtüsüz diye ayrımcılığa uğradığı, temel hak ve hürriyetlerin belirli toplum kesitlerine sadece seçkinlere mahsus imtiyazlar olarak görüldüğü, bu kast sistemine biz son verdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan salon girişinde sevgi şovla karşılandı.

CHP ZİHNİYETİ YERİNDE SAYIYOR

21 yılda yaşanan onca değişime karşın millete zirveden bakan CHP zihniyeti yerinde saymaktadır. CHP ve yandaşları değişmemekte, kendilerini yenilememekte ısrar ediyor. Bu ülkenin en büyük açığı demokrasiyi içselleştirmiş, yerli ve ulusal muhalefet açığıdır. İhya yerine yıkmayı siyasetlerinin merkezine yerleştiren rövanşist yaklaşımdır.

BENZER SENARYOLAR TEDAVÜLDE

Sandıkta milletten tokat yiyenler iktidara gelmek için darbelerden, hatta FETÖ’cü alçaklardan bile medet ummuşlardır. 2023’e giden süreçte emsal senaryoların tekrar tedavüle konduğunu görüyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda,nAK Parti’ye katılan Beşiri Belediye Lideri Sait Karabulut’a rozetini taktı.

Malazgirt’e randevu

Geçen hafta Çorum’da 50 bin kişinin iştirakiyle bir mitingi gerçekleştirdiklerini ve Hacı Bektaş’ı anma programında da 15 bin kişinin katıldığını belirten Erdoğan, “Önümüzdeki günlerde Manisa’da toplu açılış ve mitingimiz olacak. 25’inde Ahlat, 26’sında Malazgirt’te olacağız. Cuma namazını Diyanet İşleri Başkanı’mızla orada kılacağız. Ahlat ve Malazgirt’e de Cumhur İttifakı olarak birlikte hareket edeceğiz. CHP’li müellif ve siyasetçilerden her gün zılgıt yedikleri halde, geçmişlerini reddedenleri bir kenara bırakıyoruz. Biz ülkemize eser ve hizmet kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün, ulusal menfaatlerini Birleşmiş Milletler ve NATO dahil her yerde korkusuzca savunan, sonuç alan, diplomasisi tesirli bir Türkiye var” dedi. Erdoğan, “Elini vicdanına koyan herkes kabul edecektir ki bugünün Türkiye’si, 21 yıl öncesine nazaran daha demokratik, özgür, fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye’dir.” sözlerini kullandı. Erdoğan kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bugünün Türkiye’si 21 yıl öncesine nazaran daha demokratik, özgür ve fırsat eşitliğinin olduğu bir Türkiye’dir. Bugün IMF kapılarında borç dilenen değil, kalkınma ve insani yardımlarda dünyaya örnek gösterilen bir Türkiye var. Bugün, ulusal menfaatlerini Birleşmiş Milletler ve NATO dâhil her yerde korkusuzca savunan, sonuç alan, diplomasisi tesirli bir Türkiye var. Kimseden icazet almadan operasyon düzenleyen, ordusu güçlü bir Türkiye var.”

FOTOĞRAF: MUHAMMED KURTAR

Kardeşliğimizi kimse bozamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin birliğinin bozulmasını hedefleyen odaklara asla müsaade etmeyecekleri söyledi. Partisinin 21’inci kuruluş yıl dönümünde Ankara ATO Congresium’da gerçekleştirilen programda konuşan Erdoğan, son günlerde Alevi vatandaşlara yapılan taarruzları anımsatarak, “Ne idüğü bilinmeyen tipler tarafından körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin, milletimizin birliğini, beraberliğini, ebedi kardeşliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz” dedi. Erdoğan, kuruluşundan bu yana AK Parti’de vazife alan, dayanak olan herkese teşekkür ederken, “Bu kutlu davanın dışına çıkmış olanlara da teşekkür ederim. Biz bizimle yürüyen milyonlarla kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz” dedi.

VESAYET ÖZLEMCİLERİ BAŞARAMAYACAK

Erdoğan özetle şunları kaydetti: Son günlerde ne idüğü bilinmeyen tipler tarafından körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin, milletimizin birliğini, beraberliğini, ebedi kardeşliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz. Eşref-i mahlukat olan insanı renginden, kimliğinden ötürü hor gören Ebu Cehil zihniyetinden milletimizi ne değerine olursa olsun korumakta kararlıyız. Birileri hala ülkemizi yoksulluğu körükleyen, hak ve özgürlüklere düşman, eser ve hizmet düşmanı, manda ve onun gölgesi vesayet hasretçisi, dünyadan kopuk, vizyonsuz amaçsız, puslu iklime döndürmek istiyorsa da başaramayacaklar.

PAYANDA OLANLARA ACIYORUZ

Ülkeyi yönetme müktesebatları tek parti faşizminden, iktidara gelme pratikleri darbeden ibaret olanların çırpınışları boşunadır. Şahsi hırslarının eseri ajandaları sebebiyle bunların kurdukları masaya payanda olanlara acıyoruz. 2023 amaçlarımızın karşısına tek parti CHP’si zulüm ve sefalet uygulamalarının güzellemeleri ile ortaya çıkanlara artık kimse prestij etmiyor. 2053 vizyonumuzun karşısına inşa ettiğimiz yapıtları yıkma hizmetleri aksine döndürme vaadiyle çıkanlara kimse kulak vermiyor. Tek sermayesi AK Parti, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan hasımlığı olanlar yalnızca her tarafı buram buram manipülasyon kokan toplumsal medya mecralarında ve Türkiye düşmanı etraflarda revaç buluyor.

TOKİ hızla konut yapacak

Sosyal konut projesinin hızla tamamlanacağını kaydeden Erdoğan, “1 milyon 170 bin konut ve işyeriyle 25 bin toplumsal eser kazandırdık. Toplu konut yönetiminden milletimiz konut almaya hazırsa Etraf Şehircilik Bakanlığı olarak bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.